اندر حکایت لاغری بدون درد و خونریزی از مجموعه داستان های جنگلستون نوشته فرهاد حسن زاده

0 170

در این مطلب با داستان اندر حکایت لاغری بدون درد و خونریزی از مجموعه داستان های جنگلستون نوشته فرهاد حسن زاده همراه شما هستیم.

توی جنگلستون هر کسی زندگی خودش را داشت. بعضی‌ها از بعضی‌ها حساب می‌بردند. بعضی‌ها حساب و کتاب سرشان نمی‌شد. بعضی‌ها سرشان توی کتاب بود و از حساب بویی نبرده بودند.

یک روز شغال داشت توی صفحه‌های نیازمندی‌های روزنامه همجنگلی دنبال آگهی استخدام می‌گشت. اما هیچ کاری که به قیف او بخورد پیدا نمی‌شد. کم‌کم داشت ناامید می‌شد و اشکش در می‌آمد که چشمش افتاد به یک آگهی خیره‌ کننده. آن آگهی از طرف شیر بود که نوشته بود:«به یک همکار خانم یا آقا، با سواد یا بی‌سواد، جوان یا پیر، متأهل یا مجرد، نیازمندم. متقاضیان خواهشمند است با شماره تلفن …. تماس گرفته و یا حضور به هم رسانند.»

شغال فکری کرد و لبخندی زد و با شیر تماس گرفت. «الو من برای آگهی روزنامه تماس گرفتم.»

«خوب کاری کردی تماس گرفتی.»

«مورد شما چیه؟»

«موردی نیست. من یک منشی می‌خوام.»

«واسه چه کاری؟»

«والله هیچ کاری ندارم. شما خودت فکر و ایده‌ای برای کارآفرینی نداری؟»

«فکر و ایده؟ ببینیم سرمایه مرمایه چی داری؟»

«ای بابا! چه سرمایه‌ای بالاتر از این هیکل و یال و کوپال که هر آدمی ببینه، از ترس غش می‌کنه.»

«خب!»

«خب که خب. فکر از شما، سرمایه از ما.»

«من یک فکر خوب دارم جناب شیر. الان خدمت می‌رسم.»

چند روز بعد یک خانم چاقالو سلانه سلانه رفت به ساختمانی در میدان بلبشو. «انستیتو لاغری شیرغال. لاغری تضمینی در سه سوت!» و زیرش نوشته شده بود: «با آخرین متد، کاملاً طبیعی»

(در پرانتز عرض کنم که بنده به عنوان نویسنده از تعامل بین حیوانات و انسانات لذت وافر می‌برم. این که حیوانات در خدمت نوسانات احساسات انسانات باشند یک موضوع بین‌المللی است و حتی فرابین‌المللی است.) به هر حال آن روز خانم چاقالو با کمی شک و تردید به شغال نگاه کرد و یک شکلات بالا انداخت. خب، او این‌جوری بود. وقتی استرس می‌گرفت شکلات می‌خورد. بعد، از شغال پرسید: «ببخشید شما چطوری لاغر می‌کنید؟ با لیزر یا بی‌لیزر؟»

شغال گوشه پوشه را به پوزه‌اش چسباند و کمی از آن را جوید و گفت:‌«نخیر. ما از یک روش منحصر به فرد استفاده می‌فرماییم. این روش اختراع بنده است و به نام من ثبت شده و کاملاً طبیعی است.»

و او را به اتاق بغلی هدایت کرد. در اتاق بغلی نه دستگاهی بود و نه لیزری. تاریک تاریک بود. ناگهان در میان تاریکی صدای نعره شیری پیچید و خانم چاق شش متر به هوا پرید. وقتی پایش به زمین رسید شصت کیلو کم کرده بود!

و این طوری بود که موسسه لاغری شیرغال با مشارکت شیر و شغال در عرض یک‌سال از فرش به عرش رسید و میلیاردر شد. رکورد آن‌ها در گینس ثبت شد و به عنوان کارآفرین نمونه کارت صدآفرین گرفتند.


امروز با داستان اندر حکایت لاغری بدون درد و خونریزی از مجموعه داستان های جنگلستون با شما بودیم. قصه های جنگلستون مجموعه ای زیبا و شیرین در مورد حیوانات جنگل است که توسط فرهاد حسن زاده به نگارش در آمده است. در زیر نمونه های دیگر این مجموعه را نیز می توانید مطالعه کنید.

داستان اندر حکایت صدای شکم در روز روشن از مجموعه قصه‌های جنگلستون
داستان اندر حکایت شکار خرمگس از مجموعه قصه‌های جنگلستون

تنظیم : با آموزگار

منبع کتابک
ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.