آموزش نقاشی گام به گام حیوانات | آموزش کشیدن نقاشی میمون

0 1,831

کودکان با آموزش گام به گام نقاشی به راحتی می‌توانند، نقاشی بکشند و علاوه بر اینکه مهارت نقاشی خود را افزایش می دهند، کشیدن نقاشی میتواند اعتماد به نفس آن ها را نیز بالا ببرد. امروز در این مطلب با آموزش گام به گام کشیدن نقاشی میمون همراه شما هستیم.

در حقیقت هنر به کودکان کمک می کند لذّت خلق کردن را کشف کنند. امروزه در دنیای تکنولوژی کودکان بیشتر وقتشان را در مقابل کامپیوتر، تلویزیون و بازی های کامپیوتری صرف می کنند. آنها بیشتر تمایل دارند بنشینند و تماشا کنند. با این وجود، ما خلق شده ایم که خلق کنیم، و امروزه مخصوصاً کودکانِ ما نیاز به فرصت هایی دارند که قدرت تصوراتشان را برانگیخته و بیدار کنند. همچنین وقتی کودکِ شما نقاشی کردن را یاد بگیرد، در حقیقت به شکل گیری اعتماد به نفس او کمک می شود. چه احساس فوق العاده ای به کودک دست می دهد وقتی با افتخار می گوید: “نگاه کن من چه کشیده ام!” و یا “من می توانم آن را بکشم!”

با ما در سایت با آموزگار با مجموعه آموزش گام به گام نقاشی همراه باشید.


آموزش نقاشی گام به گام حیوانات | آموزش کشیدن نقاشی میمون

میمون ها حیوانات بازیگوشی هستند که معمولا از شاخه های درختان آویزان میشن و به بازیگوشی میپردازند.غذای اغلب این حیوانات موز بوده و در محیط های گرمسیری به زندگی کردن می پردازند.در ادامه قرار هست تا نقاشی این میمون زیبا را بکشیم.

نقاشی گام به گام حیوانات | آموزش کشیدن میمون


مرحله گریدبندی طرح :

شما می توانید تصویر گرید بندی راهنمای طرح را پرینت کنید و طراحی خود را بر روی آن انجام دهید و یا طرح گرید بندی را بر طبق مراحل زیر آماده نمایید.

۱- مربع یا مستطیلی را بکشید که نسبت های شرطی و مرزهای شکل طرح انتخابی شما را تعریف کند.
۲- در وسط مستطیل به کمک یک خط افقی و یک خط عمودی  شکل را ۴ قسمت مساوی تقسیم کنید.
۳-  با رسم یک خط افقی، نیمه بالایی مستطیل را به دو قسمت مساوی تقسیم کنید و به طور مشابه نیمه پایینی را نیز به دو قسمت مساوی تقسیم کنید.
۴- به کمک دو خط عمودی نیمه های چپ و راست را نیز به دو قسمت مساوی تقسیم نمایید تا طرح گریدبندی آماده شود.

نقاشی گام به گام حیوانات | آموزش کشیدن میمون


گام نخست :

کار نقاشی میمون را ابتدا با کشیدن یک دایره و چند خط راهنما مطابق تصویر برای موقعیت بدن آن شروع می کنیم و یک خط راهنما برای شاه درخت در بالای صفحه می کشیم.

نقاشی گام به گام حیوانات | آموزش کشیدن میمون


گام دوم :

شکل کلی بدن میمون را رسم کرده و یک خط راهنما برای دم میمون می‌کشیم در حالی که به شاخه بالای سر خود آویزان شده است.نقاشی گام به گام حیوانات | آموزش کشیدن میمون


گام سوم :

حالت کلی دست و پاهای بلند میمون خود را با خطوطی راهنما مشحص می کنیم. پوزه ای برای میمون خود اضافه می کنیم. نقاشی گام به گام حیوانات | آموزش کشیدن میمون


گام چهارم :

در گام بعدب کشیدن نقاشی میمون سعی می کنیم تا گوش ها و دست و پاهای آن را کامل کنیم.نقاشی گام به گام حیوانات | آموزش کشیدن میمون


گام پنجم :

چشم ها و پنجه های دست و پای میمون را میکشیم، همچنین دم میمون را هم تا حدودی کامل میکنیم.نقاشی گام به گام حیوانات | آموزش کشیدن میمون


گام ششم :

در این مرحله روی جزئیات چشم و دهان و بینی و سینه میمون کار میکنیم، همچنین جزئیات شاخه را کامل می‌کنیم.
نقاشی گام به گام حیوانات | آموزش کشیدن میمون


گام هفتم :

و در گام آخر نقاشی میمون همانند شکل زیر به جزئیات بپردازید. بدن میمون ها از مو پوشیده شده است. سعی کنید با خطوطی به اندام میمون مو اضافه کنید. همچنین به جزئیات کلی نقاشی از جمله شاخه بالای سر آن بپردازید. در انتها خطوط راهنما را پاک کنید. حالا می توانید از نقاشی خود لذت ببرید. همچنین می توانید نقاشی میمون خو را با سلیقه خود رنگ آمیزی کنید.

نقاشی گام به گام حیوانات | آموزش کشیدن میمون

 


به کمک لینک های اشتراک کذاری در بالا و پایین مطلب این آموزش را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

مولف : Lena London

منبع : آموزش گام به گام نقاشی میمون

مجوز : خلاقیت های رایج – به اشتراک گذاری یکسان ۴٫۰

ترجمه : گروه آموزش نقاشی سایت با آموزگار

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.