آموزش نقاشی گام به گام پرندگان | آموزش کشیدن نقاشی پرستو

0 7,336

کودکان با آموزش گام به گام نقاشی به راحتی می‌توانند، نقاشی بکشند و علاوه بر اینکه مهارت نقاشی خود را افزایش می دهند، کشیدن نقاشی میتواند اعتماد به نفس آن ها را نیز بالا ببرد. امروز در این مطلب با آموزش گام به گام کشیدن نقاشی پرستو همراه شما هستیم.

در حقیقت هنر به کودکان کمک می کند لذّت خلق کردن را کشف کنند. امروزه در دنیای تکنولوژی کودکان بیشتر وقتشان را در مقابل کامپیوتر، تلویزیون و بازی های کامپیوتری صرف می کنند. آنها بیشتر تمایل دارند بنشینند و تماشا کنند. با این وجود، ما خلق شده ایم که خلق کنیم، و امروزه مخصوصاً کودکانِ ما نیاز به فرصت هایی دارند که قدرت تصوراتشان را برانگیخته و بیدار کنند. همچنین وقتی کودکِ شما نقاشی کردن را یاد بگیرد، در حقیقت به شکل گیری اعتماد به نفس او کمک می شود. چه احساس فوق العاده ای به کودک دست می دهد وقتی با افتخار می گوید: “نگاه کن من چه کشیده ام!” و یا “من می توانم آن را بکشم!”

با ما در سایت با آموزگار با مجموعه آموزش گام به گام نقاشی همراه باشید.


آموزش نقاشی گام به گام پرندگان | آموزش کشیدن نقاشی پرستو

پَرَستوها و چلچله‌ها گروهی از پرندگان حشره‌خوار گنجشک‌سان  هستند که تاکنون ۷۴ گونه از آن‌ها شناسایی شده‌اند و در بسیاری از مناطق یافت می‌شوند. این پرندگان کوچک را با قد و بدن کشیده (حدود ۲۰ سانتیمتر)، بال‌های باریک و نوک‌تیز، و منقار کوتاه و پاهای سست و کوچک، به آسانی می‌توان از دیگر پرندگان باز شناخت.دردامه با ما باشید تا نقاشی پرستو را بکشیم.

نقاشی گام به گام حیوانات | آموزش کشیدن پرستو


نقاشی گام به گام حیوانات | آموزش کشیدن پرستو

مرحله گریدبندی طرح :

شما می توانید تصویر گرید بندی راهنمای طرح را پرینت کنید و طراحی خود را بر روی آن انجام دهید و یا طرح گرید بندی را بر طبق مراحل زیر آماده نمایید.

۱- مربع یا مستطیلی را بکشید که نسبت های شرطی و مرزهای شکل طرح انتخابی شما را تعریف کند.
۲- در وسط مستطیل به کمک یک خط افقی و یک خط عمودی  شکل را ۴ قسمت مساوی تقسیم کنید.
۳-  با رسم یک خط افقی، نیمه بالایی مستطیل را به دو قسمت مساوی تقسیم کنید و به طور مشابه نیمه پایینی را نیز به دو قسمت مساوی تقسیم کنید.
۴- به کمک دو خط عمودی نیمه های چپ و راست را نیز به دو قسمت مساوی تقسیم نمایید تا طرح گریدبندی آماده شود.

نقاشی گام به گام حیوانات | آموزش کشیدن پرستو


گام نخست :

در گام نخست موقعیت کلی نقاشی را مشخص می کنیم. ابتدا دو بیضی و یک نیم خط کوچک برای سر و بدن و منقار پرستو میکشیم.

نقاشی گام به گام حیوانات | آموزش کشیدن پرستو


گام دوم :

دو خط از سر به بدن پرستو وصل میکنیم و دو خط برای بال پشت آن میکشیم.نقاشی گام به گام حیوانات | آموزش کشیدن پرستو


گام سوم :

در گام بعدی نقاشی پرستو دو خط راهنما برای بال پرستو و دو خط کوچک برای پای پرستو رسم می کنیم. همچنین خطوطی راهنما برای منقار و پاهای پرستوی خود می‌کشیم.نقاشی گام به گام حیوانات | آموزش کشیدن پرستو


گام چهارم :

با دو کمان بال نقاشی پرستو را رسم می کنیم. در ادامه پاها ، دم و منقار پرستو را کامل میکنیم.نقاشی گام به گام حیوانات | آموزش کشیدن پرستو


گام پنجم :

یک نقطه برای چشم پرستو می‌گذاریم. با توجه به تصویر زیر شکل بالها و موقعیت پرهای بال پرستو را مشخص می کنیم. همچنین باله های دم پرستو را کامل می کنیم. نقاشی گام به گام حیوانات | آموزش کشیدن پرستو


گام ششم :

با خطوطی منظم پرهای پرستو را رسم می کنیم.
نقاشی گام به گام حیوانات | آموزش کشیدن پرستو


گام هفتم :

در گام نهایی کشیدن نقاشی پرستو کار بر روی جزئیات نقاشی است. با دقت کامل به تصویر زیر با خطوطی مورب و ریز به بال های پرستو شکل و روح می دهیم. دم پرستو را نیز با خطوطی همانند شکل زیر حالت دهید. با کشیدن چند تکه ابر کوچک در پشت پرستو فضای آسمان و پرواز پرستو را ایجاد کنید. در انتها خطوط اصلی نقاشی را پررنگ و خطوط راهنما را پاک نمایید. امیدواریم که از کشیدن نقاشی پرستو نهایت لذت را برده باشید.

نقاشی گام به گام حیوانات | آموزش کشیدن پرستو

 


به کمک لینک های اشتراک کذاری در بالا و پایین مطلب این آموزش را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

مولف : Lena London

منبع : نقاشی گام به گام حیوانات | آموزش کشیدن پرستو

مجوز : خلاقیت های رایج – به اشتراک گذاری یکسان ۴٫۰

ترجمه : گروه آموزش نقاشی سایت با آموزگار

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.