کاربرگ دیداری بازی تطبیق سایه و تصویر حیوانات برای کودکان

0 5,234

بازی های فکری و مهارتی می توانند کمک شایان توجهی در راستای پرورش استعداد ها و توانایی های کودکان و خردسالان در سنین مختلف باشند. ما در گروه با آموزگار در ادامه تهیه کاربرگ های آموزشی امروز کاربرگ بازی دیداری تطبیق سایه و تصویر را برای کودکان آماده کرده ایم.

بازی تطبیق سایه و تصویر در دسته مهارت های ادراک دیداری قرار می گیرد. مهارتهای ادراک دیداری، مهارتهایی هستند که کودک از آن برای درک چیزهایی که در محیط پیرامون خود می بیند استفاده می کند. این گونه بازی ها بسته به محتوای موجود در تصاویر آن می تواند موضوعات جذاب دیگری را نیز به کودکان آموزش دهد. مانند کاربرگ آموزشی امروز که آموزش حیوانات را نیز شامل می شود.

کاربرگ تطبیق سایه ها باعث تقویت دقت و تمرکز در کودکان می شود. با انجام این گونه کاربرگ ها به کودکان کمک می کنیم که با دقت به همه چیز نگاه کنند و تفاوت ها را تشخیص داده و تصاویر را از یک دیگر تمیز بدارند.

راهنمای کاربرگ دیداری بازی تطبیق سایه و تصویر حیوانات برای کودکان

در این کاربرگ آموزشی باید با نشان دادن تصویر بالای هر کاربرگ، از کودکان بخواهید تا سایه و یا تصویر منطبق با آن را  در بین گزینه ها بیابند. برای راحتی بچه ها در هر یک از کاربرگ ها کودکان با توجه به سن و سالشان می توانند عدد و یا رنگ گزینه صحیح را اعلام کنند. یا حتی می توانند با اشاره نیز گزینه درست را نشان دهند.کاربرگ پیش رو بازی تطبیق سایه و تصویر حیوانات است. سعی شده در این کاربرگ از تصاویر زیبای حیوانات کارتونی استفاده شود تا برای بچه ها جذابیت داشته باشد.

یکی از اهداف این کاربرگ، آموزش حیوانات به کودکان است. در کنار انجام فعالیت تطبیق سایه و تصویر، کودکان را با انواح حیوانات آشنا کنید. در مورد هر یک از حیوانات برای آنها توضیح دهید. همچنین می توانید از این کاربرگ در راستای آموزش رنگ ها نیز استفاده کنید.

مجموعه کامل این کاربرگ شامل تصاویر حیواناتی چون شیر ، گربه ، سگ ، گوسفند ، تمساح ، کرگدن ، خوک ، گاو ، لاک پشت ، میمون ، خرگوش ، گاومیش ، موش ، الاغ ، شتر ، اسب آبی است.

جهت دانلود پی دی اف مجموعه کامل کاربرگ دیداری بازی تطبیق سایه و تصویر حیوانات برای کودکان از لینک زیر استفاده نمایید.

دانلود مجموعه کامل تطبیق سایه و تصویر حیوانات

تصاویر کاربرگ دیداری بازی تطبیق سایه و تصویر حیوانات برای کودکان

برای ذخیره تصاویر بر روی هر یک راست کلیک کرده و گزینه save image as را بزنید.

دانلود مجموعه کامل تطبیق سایه و تصویر حیوانات

برخی از فواید و اثرات مثبت کاربرگ دیداری بازی تطبیق سایه و تصویر حیوانات برای کودکان

۱ ـ تقویت و پرورش مهارت دیداری در کودکان

۲ ـ افزایش دقت و تقویت توجه در کودکان و خردسالان

۳ ـ افزایش تمرکز در خردسالان و کودکان

۴ ـ بهبود اعتماد به نفس در فرزندان با کسب موفقیت در تطبیق سایه و تصویر

۵ ـ افزایش توانمندی‌های ذهنی بچه ها و تقویت هوش آن ها

۶ ـ تقویت حافظه فعال و کوتاه مدت در کودکان

۷- آموزش حیوانات به کودکان

تهیه و تنظیم : گروه با آموزگار

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.