معما و تست هوش | یک دلار گم شده!

0 737

در این مطلب از مجموعه بازی و سرگرمی‌های سایت با آموزگار، معما و تست هوش تحت عنوان ” یک دلار گم شده! ” همراه با پاسخ آماده شده است.

روزی ۳ دوست وارد یک هتل می شوند و ۳۰ دلار بابت اتاقشان پرداخت می کنند و کلید آن را تحویل می گیرند. پس از چند دقیقه مسئول پذیرش متوجه می شود که هزینه اتاق این سه نفر، ۲۵ دلار بوده است. برای همین ۵ دلار اضافه را به یکی از پیشخدمت ها می دهد تا به آن سه دوست باز گرداند.
همینطور که پیشخدمت به اتاق آنها نزدیک می شده، با خود فکر می کند که تقسیم ۵ بر سه کمی مشکل است، بنابراین ۲ دلار را برای خودش برمی دارد و ۳ دلار به این سه دوست برمی گرداند.
حال سؤالی که پیش می آید این است:
هر یک از این سه دوست ۱۰ دلار پرداخت کرده اند و ۱ دلار به آنها بازگردانده شده است. یعنی نفری ۹ دلار پرداخت کرده اند. یعنی مجموعا ۲۷ دلار. ۲ دلار هم که الان در جیب پیشخدمت است. یعنی در مجموع ۲۹ دلار. پس این وسط یک دلار کم می آید. به نظر شما چه بر سر آن یک دلار آمده است؟!!

[قبل از مراجعه سریع به جواب این تست هوش، حتما خوب فکر کنید…]
سعی کنید حتما قبل از بررسی پاسخ معما و تست هوش، در ابتدا استعداد و توانایی خود را به چالش بکشید و پس از حدس جواب، پاسخ‌های خود را با پاسخ صحیح معما و تست هوش در زیر صحت‌سنجی کنید.

پاسخ

همیشه حواستان باشید در حل یک مسئله یا معما، چه چیزهایی را با هم جمع می کنید! در این تست هوش، گفته شده که ۳۰ دلار پرداخت کرده اند و یک دلار به آن ها باز گردانده شده است. یعنی این سه نفر در مجموع ۲۷ دلار پرداخت کرده اند. از این ۲۷ دلار، ۲۵ دلار نزد مسئول هتل است و ۲ دلار هم در جیب پیش خدمت.
در این تست هوش، به عمد قصد بر این بوده که ذهن مخاطب را به این سوق دهد که باید ۲ دلار را با ۲۷ دلار جمع بزنید و سپس آن را با ۳۰ دلار پرداخت اولیه مقایسه کند و به تناقض برسد.
با ارائه نظرات سازنده خود گروه با آموزگار را در تولید و ارائه هرچه بهتر محتوای خوب و مفید راهنمایی فرمایید.

منبع : آی هوش

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.