نقاشی گام به گام حیوانات | آموزش کشیدن نقاشی کوسه سفید

0 7,900

کودکان با آموزش گام به گام نقاشی به راحتی می‌توانند، نقاشی بکشند و علاوه بر اینکه مهارت نقاشی خود را افزایش می دهند، کشیدن نقاشی میتواند اعتماد به نفس آن ها را نیز بالا ببرد. امروز در این مطلب با آموزش گام به گام کشیدن نقاشی کوسه سفید همراه شما هستیم.

در حقیقت هنر به کودکان کمک می کند لذّت خلق کردن را کشف کنند. امروزه در دنیای تکنولوژی کودکان بیشتر وقتشان را در مقابل کامپیوتر، تلویزیون و بازی های کامپیوتری صرف می کنند. آنها بیشتر تمایل دارند بنشینند و تماشا کنند. با این وجود، ما خلق شده ایم که خلق کنیم، و امروزه مخصوصاً کودکانِ ما نیاز به فرصت هایی دارند که قدرت تصوراتشان را برانگیخته و بیدار کنند. همچنین وقتی کودکِ شما نقاشی کردن را یاد بگیرد، در حقیقت به شکل گیری اعتماد به نفس او کمک می شود. چه احساس فوق العاده ای به کودک دست می دهد وقتی با افتخار می گوید: “نگاه کن من چه کشیده ام!” و یا “من می توانم آن را بکشم!”

با ما در سایت با آموزگار با مجموعه آموزش گام به گام نقاشی همراه باشید.


نقاشی گام به گام حیوانات | آموزش کشیدن نقاشی کوسه سفید

کوسه سفید یک نوع از آبزیان می باشد که در اقیانوس زندگی میکند،این آبزی گوشت خوار می باشد و بیشتر غذایش ماهی های داخل اقیانوس می باشد.

در ادمه قرار هست تا این حیوان زیبا رو بکشیم.

نقاشی گام به گام حیوانات | آموزش کشیدن کوسه سفید


نقاشی گام به گام حیوانات | آموزش کشیدن کوسه سفید

مرحله گریدبندی طرح :

شما می توانید تصویر گرید بندی راهنمای طرح را پرینت کنید و طراحی خود را بر روی آن انجام دهید و یا طرح گرید بندی را بر طبق مراحل زیر آماده نمایید.

۱- مربع یا مستطیلی را بکشید که نسبت های شرطی و مرزهای شکل طرح انتخابی شما را تعریف کند.
۲- در وسط مستطیل به کمک یک خط افقی و یک خط عمودی  شکل را ۴ قسمت مساوی تقسیم کنید.
۳-  با رسم یک خط افقی، نیمه بالایی مستطیل را به دو قسمت مساوی تقسیم کنید و به طور مشابه نیمه پایینی را نیز به دو قسمت مساوی تقسیم کنید.
۴- به کمک دو خط عمودی نیمه های چپ و راست را نیز به دو قسمت مساوی تقسیم نمایید تا طرح گریدبندی آماده شود.

نقاشی گام به گام حیوانات | آموزش کشیدن کوسه سفید


گام نخست :

ابتدا دو کمان راهنما حالت کلی بدن کوسه را مشخص می کنیم. موقعیت دم کوسه سفید را مشخص می کنیم و یک خط مایل برای بدن کوسه سفید میکشیم.

نقاشی گام به گام حیوانات | آموزش کشیدن کوسه سفید


گام دوم :

با چند خط از دهان کوسه سفید خط دندان و یک خط مایل دیگر شکم کوسه سفید را می کشیم.نقاشی گام به گام حیوانات | آموزش کشیدن کوسه سفید


گام سوم :

با خطوطی راهنما محل قرار گیری باله ها و دم و شاخ کوسه سفید را مشخص می‌کنیم.نقاشی گام به گام حیوانات | آموزش کشیدن کوسه سفید


گام چهارم :

در گام بعدی نقاشی خود چشم ، دهان و همچنین باله های کوسه سفید را کامل می‌کنیم.نقاشی گام به گام حیوانات | آموزش کشیدن کوسه سفید


گام پنجم :

در این مرحله دندان های تیز کوسه و جزئیات آبشش و بدن کوسه سفید را می‌کشیم و نقاشی را کامل می‌کنیم.نقاشی گام به گام حیوانات | آموزش کشیدن کوسه سفید


گام ششم :

در مرحله نهایی کوسه سفید خود کامل شده و چند قطره دانه آب میکشیم و خط راهنمایی را پاک میکنم. کوسه سفید ما آماده شده است. حالا می توانید از نقاشی خود لذت ببرید.
نقاشی گام به گام حیوانات | آموزش کشیدن کوسه سفید


به کمک لینک های اشتراک کذاری در بالا و پایین مطلب این آموزش را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

مولف : Lena London

منبع : آموزش گام به گام نقاشی کوسه سفید

مجوز : خلاقیت های رایج – به اشتراک گذاری یکسان ۴٫۰

ترجمه : گروه آموزش نقاشی سایت با آموزگار

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.