بازی فکری تنگرام با جواب | تانگو تصویر ماهی

0 800

بازی فکری تنگرام ( تانگو ) بر اساس یک افسانه‌ی چینی طراحی شده است. این افسانه حکایت از این دارد که روزی مردی یک کاشی چینی را شکست و هنگامی که سعی داشت آن را درست کند، اشکال متفاوتی را با این هفت تکه ساخت. هدف این بازی درست کردن تصاویر و اشکال مختلف با تمام هفت قطعه موجود است.

بازی تنگرام ( تانگو ) یکی از بهترین وسیله‌ها برای افزایش درک بصری و پرورش هوش فضایی-دیداری کودکان و نوجوانان و حتی بزرگسالان می باشد. این بازی ضمن آنکه بسیار سرگرم کننده است از آنجایی که فرد به هنگام بازی با یک مسئله روبرو می شود و باید برای حل آن مسئله تلاش کرده و فکر کند، جنبه آموزشی و یادگیری هم دارد. آماده سازی دو یا چند سری قطعه برای اعضای خانواده و دوستان، این امکان را به بازیکنان می‌دهد که حل معماهای این بازی را به صورت رقابتی با یکدیگر انجام دهند.

در مقاله زیر روش تهیه قطعات بازی فکری تنگرام ( تانگو ) به همراه آموزش روش بازی بیان شده است.


پیشنهاد مطالعه :  آموزش تهیه قطعات و روش انجام بازی فکری تنگرام (تانگو)

در این مطلب از مجموعه بازی و سرگرمی‌های سایت با آموزگار، بازی فکری تنگرام تانگو تصویر ” ماهی ” همراه با جواب آماده شده است.

در اینجا تنگرام دو نمونه تصویر ماهی آماده شده که هر یک از آنها با هفت قطعه تانگو ساخته می شوند.

سعی کنید حتما قبل از بررسی پاسخ بازی فکری تنگرام ، در ابتدا استعداد و توانایی خود را به چالش بکشید و تمام تلاش خود را برای ساخت تصویر تنگرام بالا به کار بگیرید. در نهایت در صورت نیاز می توانید به تصویر پاسخ مراجعه کنید.

پاسخ هر یک از تصاویر تنگرام ماهی

با ارائه نظرات سازنده خود گروه با آموزگار را در تولید و ارائه هرچه بهتر محتوای خوب و مفید راهنمایی فرمایید.

تهیه و تنظیم : گروه با آموزگار

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.